Берлінська ціна
Берлінська ціна досі розділяє німців

Навіть через 20 років після об’єднання Німеччини між її східною та західною частинами все ще спостерігаються відмінності в тому, що стосується доходу, кількості дітей у сім’ї та тривалості життя, пише Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Так, чоловіки, які проживають на території колишньої НДР, живуть на 1 рік менше чоловіків із західних областей. Що стосується споживання, то тут Схід і Захід йдуть “нога в ногу”: кількість стільникових телефонів, MP3-плеєрів та телевізорів з плоским екраном практично зрівнялася. Про це стало відомо з даних, наданих у середу в Берліні Федеральним відомством за статистикою.

У звіті вказується, що після падіння Берлінської стіни Східна Німеччина втратила близько 12% свого населення, в той час як, приміром, чисельність населення Баварії виросла на 9,4%. Крім переміщення населення з однієї частини країни в іншу, це пов’язано і з різким падінням народжуваності відразу після об’єднання, зауважує автор.

За оцінками фахівців, значно різниться і рівень доходів на користь “західних німців”. Якщо на Сході рівень безробіття становив у 2009 році 12,6%, то на Заході – удвічі менше: 6,4%

Джерело inopressa

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.