Сталін
Чехи розпраляться зі Сталіном, переплавивши його

24 жовтня. Чехія. Адміністрація чеського міста Літомежіце прийняла рішення виставити на продаж бронзовий пам’ятник радянському диктатору Йосипу Сталіну. Якщо покупця не знайдеться, його відправлять на переплавку.

На виручені гроші мерія міста хоче поставити пам’ятник чеському поетові Карлу Гінеку Махе.

Бронзова статуя Сталіна була встановлена в Літомежіце, місті на заході Чехії, в 1953 році. У 90-х роках минулого століття її прибрали в запасник місцевого музею. Зараз адміністрація міста має намір продати статую вагою в 1,2 тонни, або, якщо не знайдеться покупець, відправити її на переплавку. На виручені кошти міська влада планує поставити в Літомеріце пам’ятник поетові Карлу Гінек Махе. Вартість його пам’ятника складає 1,2 мільйона чеських крон (49 тисяч євро), поки місту вдалося зібрати лише 500 тисяч крон.

Джерело DDP, Utro.cz

Адміністрація чеського міста Літомеріце прийняла рішення виставити на продаж бронзовий пам’ятник радянському диктатору Йосипу Сталіну. Якщо покупця не знайдеться, його відправлять на переплавку. На виручені гроші мерія міста хоче поставити пам’ятник чеському поетові Карлу Гінек Махе.

Бронзова статуя “батька народів” була встановлена в Літомеріце, місті на заході Чехії, в 1953 році. У 90-х роках минулого століття її прибрали в запасник місцевого музею. Зараз адміністрація міста має намір продати статую вагою в 1,2 тонни, або, якщо не знайдеться покупець, відправити її на переплавку. На виручені кошти міська влада планує поставити в Літомеріце пам’ятник поетові Карлу Гінек Махе. Вартість його пам’ятника складає 1,2 мільйона чеських крон (49 тисяч євро), поки місту вдалося зібрати лише 500 тисяч крон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.