Уго Чавес Янукович
Чавес поговорив з Януковичем

18 жовтня. Київ. Президент Венесуели Уго Чавес після візитів до Росії і Білорусії, приїхав на Україні. Там політик замкнув “нафтової трикутник”. Глава Венесуели також повідомив, що вивіз з Росії два мільярди доларів.

Уго Чавес розповів журналістам, що під час візиту в Росію він уклав “приголомшливу операцію” – продав завод в Німеччині.

“Я просто з розуму сходив, як мені покінчити з цим заводом. 11 років шукав, кому б його продати”, – сказав політик.

За його словами, він продав цей завод за два мільярди доларів.

“Я ці два мільярди доларів везу з собою”, – сказав венесуельський лідер, показуючи на внутрішню кишеню свого піджака.

За його словами, цим питанням він займався десять років. Чавес також розповів українцям, що його візити до Росії і Білорусії пройшли вдало. Політик додав, що Венесуела розглядає можливість розширити постачання венесуельської нафти до Європи для переробки на білоруських НПЗ.

“Нарешті ми можемо переправляти венесуельську нафту через Чорне море або Балтійське море”, – відзначив Чавеса.

Політик не виключив в майбутньому створення альянсу на базі білоруських заводів.

“Я жодного разу не чув, щоб Росія заважала це питання вирішувати (про транспортування нафти). Ми вважаємо, що вирішення цього питання для Білорусії ніяк не суперечить інтересам Росії і ніяк не порушує відносини між Україною і Росією”, – сказав у свою чергу Янукович.

При цьому він зазначив, що Україні вже найближчим часом почне транспортування нафти до Білорусії з допомогою нафтопроводу. Що стосується обсягів нафти, то президент України відзначив, що Київ готовий транспортувати стільки палива, скільки прийде в українські порти.

Також президенти України та Венесуели обговорили перспективи торговельно-економічного співробітництва та домовилися про відкриття дипломатичного представництва Венесуели на Україну.

Президент України також додав, що під час зустрічі з президентом Венесуели вони домовилися про створення робочої групи, яка розробить “дорожню карту” розвитку відносин між двома країнами.

Президент Венесуели повідомив, що вони з Януковичем зустрінуться на початку 2011 року в Каракасі, щоб “зміцнити першу стратегічну” дорожню карту “взаєморозумінням про співробітництво в галузях енергетики, нафти, газу, нафтохімії, сільського господарства, промисловості та інших галузях економіки”.

Джерело Дни.Ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.