проект мечеті у Варшаві
Проект мечеті у Варшаві

Мохаммед переїхав з Єгипту до Варшави кілька років тому. Приєднання Польщі до ЄС обіцяло нові можливості. Однак він говорить, що влаштуватися виявилося непросто.

Мохаммед: Я працюю тільки за короткостроковими договорами, мені дуже складно знайти постійну роботу. Не тому, що мені не вистачає навичок, а тому що мої заяви відхиляють, як тільки роботодавці дізнаються, що мене звуть Мохаммед.

Польща тривалий час була моноетнічною державою, в якій мусульманське співтовариство становило менше одного відсотка населення. Більшість з них були етнічними татарами, що жили тут століттями. Але глава єдиного ісламського центру Варшави каже, що чисельність іммігрантів з мусульманських країн швидко зростає.

Незар Шаріф, мусульманський центр Варшави: Коли я відкрив цю мечеть майже 20 років тому, сюди приходили молитися лише кілька десятків людей. Сьогодні на п’ятничну молитву приходять сотні і будівля просто не може всіх умістити.

Інформація про те, що у Варшаві збудують ще один ісламський центр, була сприйнята тридцятьма тисячами людей мусульманських меншин країни з радістю.

Кореспондент: Будівництво нової, другий мечеті у Варшаві почалося минулого року. За планами вона повинна була бути в три рази більше, ніж перший ісламський центр. Але на відміну від першої мечеті, чиє будівництво спонсорував місцевим мусульманським співтовариством, будівництво цієї фінансувалося з-за кордону.

Той факт, що гроші на будівництво прийшли з Саудівської Аравії привели кілька політичних рухів Польщі в лють. Вони влаштовували протести, переконуючи уряд зупинити те, що вони називають ісламізацією країни.

Людина, що організував протест, говорить, що люди вийшли на вулиці через страх терактів.

Ян Войчек, рух “Майбутнє для Європи”: Організація, яка збирається побудувати цю мечеть в Європі пов’язана з федерацією ісламських організацій в Європі. А ще одна організація, що входить в цю федерацію, відома в Західній Європі через своїх антисемітських висловлювань та зв’язків з терористами.

На демонстрацію зібралося кілька сотень людей і політиків вона не дивує.

Матеуш Піскорський, колишній член парламенту: На те, що зараз коїться впливає те, що відбувається в країнах Західної Європи. Усі бачили, що відбувалося в Парижі й інших французьких містах кілька років тому. І існує загроза з боку фундаменталістів після того, як Польща вирішила взяти участь у військових діях в Іраку і Афганістані.

Соціологи кажуть, що протести підпалили детонатор бомби уповільненої дії.

Збігнєв Міколейко, Польська Академія наук: На даний момент громадянське обурення більш-менш заспокоєне присутністю європейських правозахисників. Але в міру того, як число іммігрантів зростає, цього може виявитися недостатньо, щоб стримувати протести. Я вважаю, що в майбутньому ми зіткнемося з серйозним конфліктом.

На даний момент лише близько трьох відсотків населення країни не є поляками. Але в міру того, як у Польщу приїжджає все більше іммігрантів, очікуване світле майбутнє з ЄС може затьмаритися турботою про міжетнічні напружені стосунки.

ВІДЕО:

Джерело: RT

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.