Вчений хоче відтворити прапрапра...батька цих красенів

18 жовтня. Великобританія. Британський вчений Джон Грехем-Каммінг вирішив відтворити аналітичну машину Беббіджа, пише BBC News.

Цей пристрій, придуманий англійським математиком XIX століття Чарльзом Беббіджом (Charles Babbage), вважається прообразом сучасних обчислювальних машин. Цікаво, що ця машина так і не була повністю побудована.

Для здійснення проекту Грехем-Каммінг розраховує зібрати 500 тисяч фунтів. Вчений використовує незвичайний метод збору коштів: 6 жовтня він залишив на сайті сервісу PledgeBank заявку з описом свого проекту.

У цій заявці Грехем-Каммінгс обіцяє виконати проект, якщо під ним підпишуться щонайменше 50 тисяч людей. При цьому кожен з підписантів повинен бути готовий пожертвувати на створення машини Беббіджа щонайменше 10 фунтів.

На момент написання замітки під ініціативою свої підписи залишили 1695 чоловік. Причому деякі інтернет-користувачі пообіцяли виділити по 50, 100 і навіть 1000 доларів. Планується, що збір підписів завершиться до 31 січня. У випадку якщо розробникам вдасться створити машину, вона буде передана одному з британських музеїв.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.