Закон про прослуховування обговорюється

24 жовтня. Великобританія. Уряд країни збирається дати зелене світло програмі створення супербази даних, в якій буде зберігатися інформація про телефонні дзвінки та електронне листування жителя Британії.

Створити супер базу даних з інформацією на будь-якого жителя Британії спецслужби країни задумали ще кілька років тому, коли при владі перебували лейбористи. У грудні минулого року цей проект відклали в довгий ящик, а в своїх передвиборних гаслах консерватори і зовсім обіцяли британцям покінчити з цією витівкою. Проте спецслужби, схоже, знайшли спосіб умовити нинішній уряд повернутися до ідеї Великого брата.

Як пише «Телеграф», про створення такої бази даних йдеться у стратегії національної безпеки, яку цього тижня обговорюють у Британії. Спецслужби отримають право відслідковувати телефонні дзвінки, електронне листування та відвідування сайтів в Інтернеті будь-якого жителя Британії. Інформація буде зберігатися протягом року. Правда, уточнюється, що записуватися будуть тільки адреси сайтів, за якими людина ходила, і адреси, за якими він відправляв електронні листи і отримував повідомлення, але не зміст цих листів. Те ж і з телефонними дзвінками. У базу даних будуть потрапляти номери телефонів та час розмови, у той час як зміст бесіди, нібито, залишиться для спецслужб таємницею.

Як пояснюється в супровідній записці, подібна інформація потрібна спецслужбам не тільки для того, щоб вистежити терористів, скільки надати переконливу доказову базу їх злочинів у суді. Плани уряду вже зустріли відсіч британських захисників прав людини. Як говорить один з них в інтерв’ю газеті «Телеграф», страхітливі амбіції групки високопоставлених технократів з Міноборони і спецслужб не повинні позначатися на праві законослухняних британців мати приватне життя.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.