діти
Генетичне роздовбайство

Вчені з університету Кардіффа з’ясували, що синдром дефіциту уваги і гіперактивності (ADHD) не завжди є результатом неправильного виховання дитини. Швидше, він відноситься до таких розладів розумової діяльності, як, наприклад, аутизм, тобто має генетичну, спадкову природу, йдеться у публікації в The Lancet.

Дослідники проаналізували ДНК 366 «невихованих» дітей і порівняли його з генами 1047 «здорових» людей.

15% дітей, хворих ADHD, мають серйозні рідкісні мутації ДНК порівняно з 7% в контрольній групі, тобто у таких дітей стандартні фрагменти ДНК набагато частіше дубльовані або, навпаки, відсутні.

Генетики вважають цю статистику першим серйозним підтвердженням генетичної природи ADHD, однак закликають не робити поспішних висновків: «ген раздовбайства» поки не знайдений.

Незважаючи на м’яке формулювання, робота вже піддалася серйозній критиці експертів. Опоненти вважають, що неуважність та гіперактивність провокується цілою гамою факторів, і його віднесення до генетичних захворювань може призвести до невірного вибору лікування. Хвороба може бути викликана не тільки генетикою чи поганим вихованням: нервові зриви матері під час вагітності або порушення зв’язку між матір’ю і дитиною на ранніх етапах життя теж можуть внести свій вклад.

За матеріалами ВВС, Газета.Ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.