Арнольд Шварц6неггер та Дмирто Медведєв
Арнольд Шварценеггер та Дмирто Медведєв

Росії потрібні приклади успішних підприємців для наслідування, якщо президент Дмитро Медведєв збирається домогтися успіху у відтворенні в Росії американської Силіконовій Долини, заявив Фейсал Сохейл, (Faysal Sohail), керівник венчурної компанії, що супроводжує губернатора Арнольда Шварценеггера під час його візиту до Москви на цьому тижні.

«Вам потрібні приклади для наслідування – люди, які самі себе зробили, які зуміли щось створити з нуля, – заявив під час інтерв’ю Сохейл, генеральний директор компанії CMEA Capital в Сан-Франциско. – Часто для країн, що прагнуть змінити свою економіку, перетворити її в інноваційну, одних інвестицій виявляється недостатньо. Така суть мого послання президентові».

11 жовтня 45-річний Медведєв приймав Шварценеггера у супроводі численної групи управлінців з Каліфорнії в майбутньому технологічному центрі Сколково в околицях Москви. Сохейл, що приїхав до Росії вперше, був одним з гостей, яких попросили поділитися досвідом у сфері фінансування інновацій. Президент Медведєв, який змінив у 2008 році на цій посаді Володимира Путіна, закликає покінчити з ресурсозалежністю Росії і перетворити країну на економіку, засновану на знаннях. Поліпшення зв’язків з США, в основі якого багато в чому лежать відносини Медведєва з Бараком Обамою і Шварценеггером, грає ключову роль в успіху проекту Сколково.

На думку Сохейла,  забезпечення «фізичної інфраструктури», тобто будівництво будівель і доріг – всього лише перший етап. У числі інших інвесторів Силіконової Долини до складу групи входять Дік Крамліч (Dick Kramlich), голова асоціації нових підприємств (New Enterprise Associates) і Франклін Джонсон (Franklin Johnson), партнер-засновник компанії Asset Management Co.
«Це треба зробити, а потім відійти убік, – сказав Сохейл, за його словами, президенту. – Розв’язати руки підприємцям».

На думку Сохейл, двома бар’єрами, що стоять у Росії на шляху до успіху, є достаток ресурсів в країні і культура, протягом сімдесяти років душівшая підприємництво. Росія – найбільший у світі виробник енергії, і протягом більшої частини ХХ століття в країні була комуністична централізовано керована економіка.

«Все це може швидко змінитися, як тільки у вас з’являться приклад для наслідування , – заявив Сохейл. – Але це станеться не відразу».

Оригінал публікації: Bloomberg

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.