Біл Клінтон
Клінтон неодноразово губив коди від ядерної зброї

22 жовтня. Колишній президент США Біл Клінтон був вкрай розсіяним і часто втрачав коди від “ядерної валізки”, написав відставний американський генерал Хью Шелтон (Hugh Shelton) у книзі спогадів “Без вагань: Одіссея американського вояки” (Without Hesitation: The Odyssey of an American Warrior), повідомляє CNN.

“Коди були відсутні протягом кількох місяців. Це серйозна пригода”, – пише Шелтон у своїй книзі.

Американський “ядерний чемоданчик”, або “футбол” (football), як його ще називають, являє собою спеціальний кейс, в якому зберігаються засоби зв’язку та програмне забезпечення, що дозволяють президенту США, що є за конституцією головнокомандуючим збройними силами країни, віддати команду про застосування ядерної зброї.

Для того, щоб активувати систему президенту, в першу чергу, необхідно назвати спеціальний код, нанесений на особливій пластиковій картці, що має сленгову назву “печиво” (biscuit). Цю картку глава американської адміністрації зазвичай носить при собі, наприклад, у нагрудній кишені.

Сам “ядерний чемоданчик” весь час перебуває у супроводжуючого президента офіцера, який постійно з главою Білого дому, незалежно від того, де знаходиться останній – у робочому кабінеті або навіть у душі.

Як наголошується в книзі, кожен місяць представники міністерства оборони США зобов’язані перевіряти, чи на місці президентська картка з кодами. Десь у кінці 1990-х – початку 2000 року кілька місяців поспіль помічник президента кожного разу говорив перевіряючим з Пентагону, що картка у Клінтона, проте сам президент перебував на нараді і упевнитися в правдивості заяв “ядерного зброєносця” було неможливим.

Однак під час однієї з таких перевірок у 2000 році представники Міноборони вирішили замінити коди на нові, і тут “президентський помічник сказав, що кодів немає ні у нього, ні у глави держави, вони повністю втрачені”, пише відставний генерал.

Як відзначає CNN, генерал Шелтон раніше очолював об’єднаний комітет начальників штабів ЗС США.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.