долари, Китай
Валютна війна

Про ймовірність валютних війн пише сьогодні Berliner Zeitung. Як вказує автор статті Штефан Кауфманн, все більше країн намагаються знизити вартість своєї валюти, щоб створити сприятливі умови для експорту. Однак він вважає, що “використовувати власну валюту як зброю зовсім не так легко”. Про це, вважає він, свідчить приклад США, які вимагають від Китаю підвищення курсу юаня.

Що станеться, якщо вартість юаня підвищиться, а долара – знизиться? – Запитує видання. Звичайно, китайські товари стануть для американців дорожче, але важко повірити, що “американська промисловість, що згортається протягом десятиліть”, зможе скористатися цією ситуацією. Американці будуть і далі купувати китайські товари, тільки по більш високій ціні, пророкує Кауфманн. Вони стануть трішки біднішими, а США будуть винагороджені інфляцією. Якщо експорт з Китаю все ж скоротиться, доларів у Пекіна стане менше, і він не зможе кредитувати США в колишньому обсязі, що стане проблемою для Вашингтона, адже Китай – найбільший його кредитор.

Знайти ідеальний обмінний курс важко, тому валютної війни не буде, вважає журналіст. Проте становище у світовій економіці залишається напруженим. США беруть все нові кредити, Німеччина і Європа взяли курс на економію. При цьому і ЄС, і США незадоволені політикою обмінного курсу Китаю, який, знаючи, що економіка Америки і Європи залежить від китайського буму, особливої уваги на їхні вимоги не звертає.

Джерело: Berliner Zeitung

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.