Джоан Роулінг
Гаррі Поттер - плагіат?

14 жовтня. Джоан Роулінг, автор серії книг про “Гаррі Поттера” звинувачується в плагіаті, і проти неї висунутий позов, який не можна просто здати в архів. Таке рішення ухвалив сьогодні англійський суддя Девід Кітчин.

Раніше книговидавець автора – компанія “Блумсбері” – звернулася з проханням не давати хід судовому розгляду.

Позов висунули спадкоємці нині покійного дитячого письменника Едріана Джейкобса. Вони заявляють, що Роулінг скопіювала значну частину книги “Гаррі Поттер і кубок вогню” з книги Джейкобса “Пригоди чарівника Віллі. Частина 1. Люта земля”. Ця книга всього в 36 сторінок була видана в 1987 році малим тиражем.

У той же час суддя заявив, що аргументи противників Джоан Роулінг є “неправдоподібними”. І це робить малоймовірним їхній успіх на слуханнях. Суддя ухвалив сьогодні, що, якщо позивачі хочуть продовжити слухання справи, вони повинні внести заставу для компенсації судових витрат у разі, якщо вони програють його. За даними експертів, ця застава складає значну суму.

Книга “Гаррі Поттер і кубок вогню” була видана в 2000 році. Представники фонду, якому належать права на видання книг Джейкобса, стверджують, що в книзі Роулінг повторюються сюжетні ходи, які є в книзі про чарівника Віллі. Джоан Роулінг заявляє, що дізналася про існування книги Джейкобса тільки в 2004 році.

Між тим, всесвітньо відома письменниця днями була названа найвпливовішою жінкою Великобританії. У рейтингу популярності, оприлюдненому Національною компанією журналів, вона обійшла Вікторію Бекхем і її Величність Єлизавету II.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.