базука, робот
Рятувальна базука допомагає на воді

Премія в області інженерного дизайну James Dyson Award вручена австралійцю, який розробив “мирну” базуку для рятувальних робіт.

24-річний Сем Аделю отримає $32 тисячі. Аделю планує половину суми передати у фонд Університету Нового Південного Уельсу, в якому вчився.

Удостоєна нагороди базука зможе врятувати потопаючих людей, які тимчасово знаходяться поза досяжністю рятувальників. Базука вистрілює капсулами з гідрофобної піни на відстань в 150 метрів. Після удару об воду капсула збільшується в 40 разів, стаючи рятувальним колом.

Пристрій важить всього 3,5 кг і досить компактний для того, щоб розмістити його навіть в найменшому човні. Базука стріляє капсулами за тим же принципом, що і бойова зброя, за допомогою якої військові запускають самонавідні ракети. Як зізнався винахідник, на створення пристрою його надихнули військові навчання, в яких він брав участь у складі армійського запасу.

Як пообіцяв Сем Аделі, на гроші, отримані від компанії Dyson, він продовжить тестування свого винаходу. Інтерес до базуки вже виявили деякі рятувальні служби.

Сема Аделю організатори конкурсу вибрали з 15 фіналістів. Серед інших представлених винаходів були: сумка, яка усуває неприємні запахи, реанімаційний жилет, що допомагає запустити серце людини при зупинці, а також акумулятор, який допомагає велосипедистам подолати підйом у гору.

ВІДЕО

Джерело TopNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.