ракета, мінітмен
Американці на годинку втратили контроль над Мінітмен 3

27 жовтня. США. На американській військово-повітряній базі Воррен у штаті Вайомінг сталося велике НП: на 45 хвилин був загублений контроль над 50 балістичними ракетами. Причиною стали неполадки в комп’ютерній мережі.

Вона, зокрема, відповідала за перевірку стану боєголовок і їх запуск. Інцидент стався ще в суботу, проте адміністрація президента США була проінформована про нього тільки у вівторок.

За словами чиновників, збій не представляв небезпеки для населення, і, завдяки багаторівневій системи захисту, працівники не втрачали контроль над озброєнням.

Мова йде про міжконтинентальні балістичні ракети “Мінітмен-3”, які зберігаються на цій базі.

Ракети “Мінітмен-3” США почали розробляти в кінці 1960 років. Десять років пізніше їх виробництво було припинено з ініціативи президента США Джиммі Картера. До теперішнього часу на озброєнні знаходяться більше 400 ракет цієї моделі, з них третина зберігається на базі Воррен у штаті Вайомінг.

У найближчі роки ракети “Мінітмен-3” будуть модернізовані. Їх оснастять новими боєголовками, щоб підвищити точність попадання і безпеку зберігання. Зараз оновлені ракети проходять тестові запуски. Передбачається, що їх дальність складе близько 10 тисяч кілометрів.

Джерело Вести

Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.