Христофор Колумб
А Колумб ні в чому невинний

25 жовтня. Великобританія. Британські археологи спростували припущення про завезення сифілісу в Європу членами експедиції Христофора Колумба, повідомляє The Daily Mail. Археологічні знахідки, які спростували цю теорію, вивчила група фахівців під керівництвом Брайана Коннелла (Brian Connell) з Музею Лондона.

Археологи вивчили кісткові останки, виявлені на місці стародавніх поховань в центральній частині Лондона. Сім досліджених скелетів мали ознаки сифілітичної поразки. Зокрема, аналіз знайденого дитячого скелета показав, що дитина була сліпою і лисою, а її зуби росли під кутом в 45 градусів до щелепи.

Виявлені в похованнях монети та інші предмети дозволили археологам провести радіовуглецеве датування знахідок. Група Коннелла з’ясувала, що два скелети належать людям, які жили в 1200-1250 роках нашої ери. Інші п’ять скелетів були датовані 1250-1400 роками.

Раніше вважалося, що перші випадки сифілісу в Європі були зафіксовані в 1495 році, двома роками пізніше повернення Колумба з його першої трансатлантичної експедиції. У 2008 році вчені з США провели генетичний аналіз збудників сифілісу, зібраних в різних країнах. За даними цього дослідження, найбільш давніми є штами збудника з Північної Америки.

Джерело Лента

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.