Amnesty International
Amnesty International

Як повідомляється в блозі Le Nouvel Observateur Free Caucasus, правозахисна організація Amnesty International вимагає в уряду Грузії покласти край практиці насильницького виселення вимушених переселенців і вдаватися до неї тільки в крайньому випадку і після консультацій з населенням.

“За даними місцевих джерел, близько 5 тис. людей були насильно виселені зі своїх будинків в грузинській столиці Тбілісі в результаті п’яти операцій, проведених у червні, липні і серпні 2010 року. Ці заходи, по судячи з усього, здійснювалися в порушення міжнародних норм”, – повідомляє видання.

Після міжнародних протестів 23 серпня влада припинила насильницькі виселення. “Amnesty International вітає припинення виселень, але нагадує, що багато виселених осіб до цих пір не мають відповідного житла і піддаються тиску з боку влади, бажаючих переселити їх в сільські райони інших грузинських провінцій. Якщо деякі люди з цим погодилися, багато інших побоюються, що, покинувши столицю, вони серйозно постраждають, зокрема, це стосується наявності роботи.  Інші були змушені переселитися в незайняті приміщення в Тбілісі, наприклад в підвали будинків, звідки їх теж можуть виторити”, – зазначає видання.

На думку Amnesty International, виселення 5 тис. осіб без попередніх консультацій та попереджень є насильницьким виселенням. Організація нагадує, що всі рішення по переселенню повинні гарантувати гідний рівень життя, наявність роботи та доступ до базових послуг і засобів існування.

З нагоди Всесвітнього дня житла 4 жовтня Amnesty International нагадала також про тих, хто 20 років тому в результаті військових конфліктів був змушений покинути свої будинки і до цих пір живе в невідповідних санітарним нормам центрах для біженців. Приблизно 220 тис. людей залишилися без даху над головою в ході конфліктів початку 1990-х років, а російсько-грузинський конфлікт серпня 2008 року змусив ще 26 тис. осіб залишити свої будинки, відзначає видання.

“Серія насильницьких виселень, яка зачепила близько 5 тис. чоловік в Тбілісі в червні, липні і серпні 2010 року, збільшила і без того складні умови життя переміщених осіб у Грузії, – підкреслює організація. – У ході першої операції 14 червня 1938 сімей без попередніх консультацій були виселені з центру біженців, де вони жили багато років. Їм запропонували переселитися в інший центр для біженців, не пристосований для життя. У розпорядження Amnesty International потрапили фотографії, на яких видно, що деякі приміщення будівлі були закинуті і завалені сміттям. Одній сім’ї в якості основної житлової кімнати виділили туалет. Таке насильницьке виселення проводилося з порушенням процедури, встановленої самою Грузією”, – відзначає видання.

За інформацією Amnesty International, в ході виселень 11 серпня щонайменше чотири людини з числа тих, кого виселяють були затримані і засуджені до 30 діб арешту, при цьому їм не надали юридичну підтримку і можливість оскаржити це рішення, пише видання.

Джерело: Le Nouvel Observateur

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.