США
Американці створюють онлайн базу творів мистецтва

19 жовтня. США. Американські музей Голокосту і Конференція за матеріальним претензіям створили нову онлайн-базу даних  по більш, ніж 20 тисячах творах мистецтва, вкрадених нацистами під час Другої світової війни у євреїв Франції та Бельгії, повідомляє в понеділок агентство Рейтер.

Не менше половини зазначених творів мистецтва досі не були повернуті.

База даних, створена для того, щоб повернути твори мистецтва нащадкам їх господарів, заснована на реєстрі, який вели гітлерівці в Парижі під час війни.

“З новим списком можуть ознайомитися музеї, арт-дилери та аукціонні будинки, які на основі нього зможуть визначити, чи не володіють вони вкраденими творами мистецтва. Також, список може бути корисний сім’ям, які розшукують втрачене майно”, – йдеться в заяві організації.

До 20 тисяч творів були вкрадені з більш ніж 200 єврейських приватних колекцій з 1940 по 1944 роки. Деякі з них мають велику цінність.

“Багато сімей знають або вірять, що їх вбиті під час Голокосту родичі володіли творами мистецтва. Новий список допоможе їм знайти втрачене сімейне надбання”, – наголошується в заяві Конференції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.