Афганістан
Афганістан просить коаліційні сили почати бойові дії проти талібів

26 жовтня. Впливовий губернатор північної афганської провінції Балх Атта Мохаммад Нур у вівторок закликав міжнародні сили сприяти безпеці в Афганістані (ISAF) і американський спецназ розпочати проведення бойових операцій на півночі Ісламської Республіки.

Заява Атти Мохаммада Нура виникла після того, як афганські сили безпеки провели ряд безуспішних операцій проти бойовиків радикального руху “Талібан” у провінції, яка ще три роки тому вважалася найбільш спокійною з точки зору безпеки в країні.

“ISAF і сили спеціального призначення США зараз можуть почати військові операції в неспокійних районах провінції. Раніше іноземним військам з ряду причин було заборонено проводити операції в провінції, але зараз вони можуть їх почати”, – заявив у своєму телезверненні Нур.

За словами губернатора, рівень збройного насильства в провінції стрімко наростає, а зусилля на його приборкання, вжиті афганськими силами безпеки, були неефективні.

“Ми інформували командування ISAF зони “північ” і також увійшли в контакт з нашими американськими друзями, повідомивши їм про те, що ми більше не виступаємо проти проведення ними своїх військових операцій”, – сказав Нур.

Як зазначають місцеві спостерігачі, обстановка у сфері забезпечення безпеки в Афганістані стрімко погіршується на тлі постійних спроб афганського керівництва встановити контакти з лідерами радикального руху “Талібан”, з метою досягнення національного примирення. Іноземний військовий контингент при цьому зазнає рекордних з часу відсторонення в 2001 році від влади режиму талібів втрат. З початку року в Афганістані загинуло вже понад 600 іноземних військовослужбовців.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.