Мітинг
50 тисяч людей мітингували у Мюнхені

9 жовтня. Мюнхен. У Мюнхені 50 тис людей сьогодні приймають участь в акції протесту проти енергетичної концепції уряду ФРН, прийнятою в кінці вересня.

Про це повідомили організатори цієї маніфестації, в ролі яких виступили низка громадських ініціатив і Спілка захисту природи. У ній також беруть участь представники опозиційних партій – СДПН, Союз-90 (“зелені”) і Лівою партії (ЛП).

Демонстранти вишикувалися в ланцюг довжиною більше 10 км. Вони висловили протест планам уряду зупинити останній реакторний блок в країні не раніше 2036 року. Учасники акції зажадали від уряду ФРН відмовитися від продовження термінів експлуатації АЕС та закликали до розширення використання альтернативних джерел енергії.

Відповідно до німецького закону про відмову від ядерної енергетики, прийнятої у 2002 році в період правління коаліції СДПН і “зелених” на чолі з канцлером Герхардом Шредером (СДПН), останній з 17 енергоблоків німецьких АЕС має бути зупинений у 2022 році.

Правляча нині коаліція в складі ХДС/ХСС і ВДП з метою забезпечення стабільності енергопостачання на період переходу на поновлювані джерела енергії переглянула колишні терміни виведення з експлуатації АЕС.

Відповідно до нової урядової концепції терміни експлуатації німецьких АЕС будуть продовжені після 2022 на 8-14 років. Уряд прагне провести законопроект через парламент в прискореному порядку з тим, щоб він набув чинності 1 січня 2011 року. За рахунок збільшення термінів служби АЕС уряд сподівається отримати від енергетичних концернів у вигляді різних виплат близько 30 млрд євро.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.