сон
Для сну вистачає 5 годин

Хороша новина для тих, хто мало спить. Рекомендується спати від п’яти до шести з половиною годин на добу.

“Ідеальна тривалість сну – від п’яти до шести з половиною годин. Магічну кількість годин, які рекомендується проводити в обіймах Морфея, тепер не сім, як стверджувалося в останніх дослідженнях: вчені змістили поріг відпочинку до неймовірно низького рівня, майже до кордону з безсонням”, – пише Лаура Ронко у італійській Corriere della Sera.

Вчені з каліфорнійського університету Сан-Дієго спростували дані останнього дослідження, результати якого вказували, що оптимально спати сім годин на добу. У ньому також стверджувалося, що ті, хто сплять менше, збільшують шанси появи серцево-судинних захворювань і навіть ризикують померти в 65 років.

Протягом 14 років вчені під керівництвом почесного професора психіатрії Деніела Крипке задавали питання з приводу нічних звичок добровольцям. Участь в експерименті взяли 450 осіб у віці від 50 до 81 року. Вчені також проводили моніторинг серцевої діяльності під час сну на рівні пульсу.

“Ми були здивовані, що найбільша тривалість життя спостерігалася у жінок, які сплять вночі від п’яти до шести з половиною годин”, – заявив професор.

Що стосується безсоння, то воно призводить до підвищення артеріального тиску і збільшення ризику серцево-судинних захворювань.

“Люди, які недосипають, зазвичай багато їдять і виглядають гірше, ніж ті, хто відпочиває правильно. Таким чином, безсоння завдає шкоди, як стверджувалося і раніше, але ідеальна тривалість сну вже не сім годин, а п’ять, максимум шість”, – підсумовує автор статті.

За матеріалами Inopressa

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.