протест, мова, мітинг
Закон про мови відклали

18 жовтня. Київ. Фото. Сьогодні понад 2 тисячі українців знову зібрались біля комітетів Верховної Ради. За словами народного депутата України Володимира Яворівського, який вийшов до мітингувальників після закінченні засідання погоджувальної ради депутатських фракцій, яка проходила в будівлі комітетів, законопроект не буде внесено до порядку денного Верховної Ради як мінімум до середини листопада, повідомляють організатори акції.

Проте основна вимога громадян – зняття законопроекту з реєстрації – не була задоволена.

18 жовтня громадськість знову прийшла до будівлі комітетів Верховної Ради аби вимагати відкликання з реєстрації антидержавного законопроекту «Про мови в Україні», авторами якого є голови фракцій Партії регіонів, Блоку Литвина і Комуністичної партії – О. Єфремов, С. Гриневецький і П. Симоненко. Цей мітинг став продовженням кампанії «Займіться ділом, а не язиком» і наступною акцією після мітингу 4 жовтня.

На заході виступили політв’язні радянських таборів Олесь Шевченко, Степан Хмара, Євген Сверстюк, популярний співак Сашко Положинський, співачка і письменниця Ірена Карпа, письменники брати Капранови, поет Олександр Ірванець, народний депутат України Олесь Доній.

Акції протесту з аналогічними вимогами також пройшли в 15 обласних центрів біля облдержадміністрацій. Українці, громадяни різних національностей, яким не байдужа доля України, закликають коаліціантів та владу зайнятись ділом: тарифами на газ, цінами на продукти харчування, зарплатами, іншими економічними та соціальними проблемами, а не питаннями, які роз’єднують країну і суперечать її Конституції, відзначають організатори акції.

“Наша категорична вимога – ЗНЯТИ ЗАКОНОПРОЕКТ «ПРО МОВИ В УКРАЇНІ» З РЕЄСТРАЦІЇ!”, – йдеться у повідомленні організаторів.

Учасники акції навели докази того, які загрози чекають на українську мову в разі прийняття цього документу.

“По суті, Україну штовхають до югославського сценарію. Провідні науково-дослідні установи офіційно заявили, що законопроект суперечить Конституції і призведе до дезінтеграції держави й загрожує існуванню українців як народу”, – інформують активісти.

мова, протестмова, протестмова, протестмова, протестмова, протест

мова, протестмова, протестмова, протестмова, протестмова, протестФото ГР “Відсіч”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.