Конго, військові, руанда
15 тисяч осіб було зґвалтовано у Конго за 1 рік

18 жовтня. Конго. За даними ООН, в східних районах Демократичної республіки Конго (ДРК), колишньому Заїрі, за останній рік було зафіксовано до 15 тисяч згвалтувань мирних жителів як повстанцями, так і урядовими військами. Незважаючи на це влада країни вимагає позбавити миротворців ООН мандату.

На території ДРК зараз в рамках місії MONUSCO знаходиться миротворчий контингент ООН чисельністю до 18 тисяч солдатів і офіцерів. Однак всі спроби миротворців запобігти злочинам повстанців і урядових військ проти мирного населення в східних провінціях ДРК поки не увінчалися успіхом.

За даними представника ООН в ДРК Роджера Місі, щорічно в цих районах фіксується кілька сотень убивств і майже 15 тисяч зґвалтувань, які здійснюють представники як армії Конго, так і повстанці.

Офіційна влада ДРК ще на початку року вимагала скоротити контингент миротворців з ООН, оскільки “блакитні каски” не справляються зі своїми завданнями. Проте ООН відмовилося це робити.

У більшості випадків присутність поблизу солдатів ООН не заважає повстанцям вбивати або ґвалтувати мирне населення. Так, протягом трьох днів банда заколотників вбивала і ґвалтувала жителів сіл в провінції Валікале, проте військовослужбовці ООН не зробили нічого, щоб припинити це.

Нагадаємо, лише протягом липня і серпня понад п’ятсот осіб, включаючи дітей, були зґвалтовані у Конго бойовиками. бойовиками.

Джерело DPA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.