Конституційний суд
З'їзд суддів висунув чотири кандидатури на вакантні посади суддів КСУ

З’їзд суддів простим голосуванням висунув чотири кандидатури на вакантні посади суддів Конституційного суду України.

Серед них: Михайло Запорожець (суддя Апеляційного суду Луганської області), Олег Сергейчук (суддя Вищого адміністративного суду України), Наталія Шаптала (суддя Донецького апеляційного адміністративного суду), Михайло Гультай (суддя Апеляційного суду Харківської області).

Раніше з’їзд простим голосуванням проголосував за звільнення 4-х суддів КС – Ярослави Мачужак, Івана Домбровського, Анатолія Дідковського, В’ячеслава Джуня.

Водночас, пізніше на з’їзді згадали про те, що звільнення суддів повинно проводитися шляхом таємного голосування, у зв’язку з чим було прийнято рішення про переголосування звільнення суддів КСУ, а також про переголосування висунення суддів КС.

На з’їзді також було висунуто від Верховного суду України двох додаткових кандидатів – Дмитра Лупеника і Валерія Дончука, проте з’їзд не підтримав дані кандидатури.

Як повідомлялося, 9 вересня КСУ припинив повноваження суддів Івана Домбровського, Ярослави Мачужак і Анатолія Дідковського.

Таке рішення ухвалено у зв’язку з тим, що судді подали заяви про відставку. Всіх трьох суддів було призначено на посаду в листопаді 2005 року VII з’їздом суддів.

До складу КС входить 18 суддів (по шість суддів призначають президент, парламент і з’їзд суддів).

Джерело Кореспондент

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.