НБУ, Національний банк України
НБУ

Mіжнародні резерви, усього (за оперативними даними) в серпні 2010 р. склали 32 млрд 691,9 млн дол. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Інтервенції НБУ на валютному ринку України (сальдо) становили 125 млн дол. Обсяг операцій на готівковому ринку України (купівля та продаж іноземних валют за гривню у доларовому еквіваленті) становив – 3 млрд 834,5 млн дол., у т.ч.: обсяг валюти, купленої банками у населення – 1 млрд 718,3 млн дол. та обсяг валюти, проданої населенню – 2 млрд 116,2 млн дол.

Нагадаємо, офіційні резервні активи НБУ в липні 2010 р. склали $430 млрд 875,71 млн. Резерви в іноземній валюті склали $29 млрд 767,21 млн, резервна позиція в МВФ – $0,03 млн., золото – $1 млрд 021,4 млн.

На думку директора Інституту трансформації суспільства Олега Соскіна, коли НБУ рапортує, що у нього збільшилися золотовалютні резерви, то це не актуальне збільшення, оскільки це гроші, які прийшли, як короткострокові під розміщення облігацій, з іншого боку, це кошти, які пришли від офшорних, напівлегальних компаній.

«Ніяких структурних економічних рухів на ринках не відбувається. Ні на ринку земельної нерухомості, ні на іпотечному, ні на ринку розвитку капіталу, ні на ринку робочої сили. Все це, навпаки, завмерло або зменшилося. При цьому немає і прямих іноземних інвестицій. Приходять, так звані, короткострокові портфельні інвестиції. При цьому, НБУ дозволяє деяким корпораціям розміщувати свої облігації через гривневий механізм. Офшорні компанії приходять до України з гарячими доларовими активами, які скуповуються на міжбанку, і тому здається, що є надлишок долара. А насправді його немає», – відзначив Олег Соскін.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.