Павло Мовчан
Голова Всеукраїнського товариства "Просвіта" Павло Мовчан вважає "Закон про мови" провокативним

“Закон про мови”, авторами якого є представники Партії Регіонів, Компартії та Блоку Литвина критично сприймають не лише їхні опоненти, а й прихильники коаліції.

Лідери фракцій більшості зареєстрували в Парламенті законопроект, яким пропонують значно розширити сферу застосування російської мови. Росіянам він вже не подобається.

“Я ознайомився з ним та звернув увагу на дві статті – 6 та 7. Стаття 6 чітко говорить про те, що державною мовою є українська, а в 7 статті намагаються обґрунтувати, чому не може бути державною російська. Скажемо так, намагаються зробити цілу купу реверансів, мовляв, ми цього зробити не зможемо”, – каже голова Російської громади в Україні Костянтин Шуров.

Втім, Російська громада та інші подібні організації не виступають проти закону як такого і називають його “кроком вперед” до надання російській статусу державної. Опоненти ж невдоволені самим фактом існуванням цього документу.

”Це провокативний документ. Або він покликаний на одне – форсоване інкорпорування України в тіло Росії, за яким треба передбачувати багато інших кроків. Як на мене, це є демонтаж України – дуже послідовний, починаючи від Харківських угод і закінчуючи цим законопроектом”, – каже голова Всеукраїнського товариства “Просвіта” Павло Мовчан.

В свою чергу, голова Парламенту Володимир Литвин зауважив, що законопроект “Про мови в Україні”, зареєстрований нещодавно у парламенті, лише розвиває чинний закон “Про мови в Українській РСР”, який, за його словами, є одним з найкращих у цій сфері. Коли саме депутати розглядатимуть мовні пропозиції – у парламенті ще не визначилися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.