Віктор Ющенко
Віктор Ющенко

Дії нинішньої влади можуть призвести до втрати Україною незалежності.

Про це заявив екс-президент України Віктор Ющенко.

Зокрема, він піддав критиці дії влади в напрямку знищення історії і пам’яті українців, а також переслідування людей, які намагаються зберегти українську історію.

«Я просив би не бути наївними. Мова йде про те, що у нації, у якої немає своїх героїв, своєї історії, немає перспективи», – сказав він, додавши, що у такої нації рано чи пізно заберуть незалежність.

Політик висловив жаль, що сьогодні вище керівництво держави не усвідомлює, що завдає великої шкоди країні, не визнаючи Голодомор геноцидом.

«Мені прикро, що президент України мав необережність свідомо чи несвідомо заявляти, що голод 1933 року не є для нього геноцидом. Це свідчення того, що ми неадекватні до цих цінностей», – додав Ющенко.

Він в черговий раз підкреслив, що сьогодні в Україні відбувається «насильство історії»: «З нашої історії хочуть зробити секретну сторінку».

Нагадаємо, 27 квітня на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи в Страсбурзі (Франція) Янукович виступив проти визначення Голодомору 1932-1933 років геноцидом.

У 2006 році Верховна Рада визнала Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу.

Після інавгурації Януковича на його офіційному сайті зник розділ про Голодомор. Напередодні на офіційному інтернет-представництві Віктора Януковича знову з’явилися розділи, присвячені трагедії Голодомору 1932-1933 років.

Тепер же на порталі тема Голодомору висвітлюється відразу у двох розділах. У розділі «Пам’яті жертв Голодомору в Україні» представлені фотодокументи, свідчення очевидців, матеріали Інституту історії України, результати соціологічних досліджень щодо ставлення до трагедії. Окремо на сайті є посилання «До 75-х роковин Голодомору в Україні».

За матеріалами: Фокус

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.