єврозона, ВВП
ВВП зони євро росте

ВВП єврозони виріс у другому кварталі 2010 року на 1% у порівнянні з попереднім кварталом попереднього кварталу. Збільшення показника співпало з прогнозом аналітиків.

Зростання ВВП регіону в річному численні склало 1,9%, тоді як попередні дані та експерти оцінювали цей показник у 1,7%, відзначає Bloomberg.

Піднесенню економіки єврозони в минулому кварталі сприяло, зокрема, підвищення обсягів експорту і збільшення корпоративних витрат. Обсяг експорту з регіону виріс на 4,4% в порівнянні з першим кварталом цього року – це максимальний стрибок з початку відстеження даних в 1995 році.

Корпоративні витрати збільшилися після зниження протягом восьми попередніх кварталів, їх зростання склало 1,8%.

Водночас європейській економіці буде важко утримати імпульс до зростання, враховуючи, що уряди багатьох країн скорочують бюджетні витрати, а світова економіка демонструє сигнали ослаблення, відзначають аналітики.

За прогнозами експертів, Європейський центральний банк, який проведе в четвер чергове засідання, продовжить термін дії заходів з підтримки банків до 2011 року, а також ухвалить рішення зберегти базову процентну ставку на рівні 1%.

“Зрозуміло, що імпульс до зростання, який був у європейської економіки в другому кварталі, не збережеться, – відзначає економіст Commerzbank AG у Франкфурті-на-Майні Крістоф Вейл. – З огляду на ослаблення темпів глобального економічного зростання та жорсткі заходи для консолідації бюджетів, економіка буде рости більш помірними темпами “.

Споживчі витрати в єврозоні збільшилися в другому кварталі на 0,5% в порівнянні з першим, обсяг імпорту підскочив на 4,4%.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.