Вів'єн Редінг
Вів'єн Редінг каже, що бізнес леді має бути більше

Європа хоче мати більше бізнес леді. Єврокомісія нагадала європейським компаніям про необхідність дотримуватись принципу рівноправ’я чоловіків і жінок, у тому числі і при призначенні на керівні посади.

“Якщо до кінця 2011 року не відбудеться змін, нам доведеться подумати про введення спеціальних квот”, – заявила в інтерв’ю німецькій газеті Die Welt єврокомісар з питань юстиції Вів’єн Редінг.

За її даними, лише 3% керівників крупних європейських підприємств складають жінки.

За словами політика, до 2015 року кількість жінок в наглядових радах і радах директорів концернів повинна зрости до 30%, а до 2020 року – досягти 40%.

Комісар звернула увагу на той факт, що в Норвегії завдяки введенню спеціального закону кількість жінок на керівних постах за п’ять років підвищилася з 25% до 45%.

На думку Вів’єн Редінг, яка також є заступником голови Єврокомісії, концерни несуть не тільки чисто фінансову, але і соціальну відповідальність за своїх підлеглих.

“Я наполягаю на тому, щоб європейські підприємства почали приймати в наглядову раду більше жінок”, – підкреслила Редінг.

Крім того, політик заявила, що навесні 2011 року збирається зустрітися з представниками європейських компаній, щоб проконсультувати їх з питань рівноправ’я статей.

Нинішню ситуацію на крупних європейських підприємствах єврокомісар назвала такою, що “розчаровує”.

“За останні роки відношення до жінок на керівних постах не змінилося”, – заявила комісар Вів’єн Редінг.

За її словами, досі живі забобони, що ускладнюють жінкам успішне просування кар’єрними сходами.

Нагадаємо, в травні цього року Європарламент виступив з ініціативою щодо ще одного порушення прав жінок. Так, депутат Європарламенту від Німеччини Сільвана Кох-Мерін запропонувала ввести у всьому Європейському Союзі заборону на носіння жіночого мусульманського одягу, що закриває обличчя.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.