Борис Тарасюк
Тарасюк: ЄС запропонує безвізовий режим на саміті

Голова Комітету ВР з питань європейської інтеграції  Борис  Тарасюк очікує, що на найближчому саміті Україна-ЄС нашій   державі   буде   запропоновано   план  дій  для  запровадження безвізового  режиму.

Про  це  він  заявив  на  слуханнях  в  Комітеті Європейського Парламенту у закордонних справах стосовно співробітництва ЄС з Україною, що відбулись в Брюсселі 29 вересня, повідомляє прес-служба НРУ.

Під час виступу народний депутат наголосив, що Україна зробила все від себе  залежне, аби громадяни ЄС могли безперешкодно відвідувати її.

«В травні 2005 року були скасовані всі візові вимоги», – нагадав він.

Разом  з  тим,  зазначив  політик, пізніше вступила в дію Угода про спрощення візового режиму, яка б мала полегшити українським громадянам отримання віз до Шенгенської зони.

«Після того, як наші країни-сусіди Польша, Словаччина, Угорщина приєдналися до Шенгенської зони, ми є свідками того, що кількість наших туристів, які відвідують ЄС і особливо ці країни зменшується. Тобто українці не отримують переваг від наших відносин у візовій сфері», – зауважив Борис Тарасюк.

За його словами, Верховна Рада здійснює моніторинг того, як дві сторони виконують  відповідну Угоду.

«Ми прийшли до висновку, що частина країн ЄС не виконує взяті на себе зобов’язання», – повідомив народний депутат.

Також, за його словами, Комітет Парламентського співробітництва Україна-ЄС взяв  до уваги це питання.

«На найближчому засіданні Комітету в Києві та Одесі, що відбудеться у листопаді, ми ухвалимо спільний звіт. Сьогодні ми прийшли до проміжного висновку, що для уникнення  непорозумінь і проблем у виконанні Угоди ми маємо діяти системно. Ця  системність має уособитись в безвізовий режим для українських громадян», – відзначив Борис Тарасюк.

«На найближчому саміті Україна-ЄС ми очікуємо, що Україні буде запропоновано  план дій для  запровадження безвізового режиму»,  – підсумував він.

Відзначимо, що саміт Україна-ЄС відбудеться 22 листопада.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.