Європейський Союз
Європейський Союз розширює свою дипломатичну мережу

Європейський союз створює дипломатичну службу, яка повинна почати свою повноцінну діяльність вже в грудні 2010 р. Представник Євросоюзу з закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон призначила глав делегацій ЄС в 27 країнах світу.

К. Ештон заявила, що призначення дипломатів стали першим кроком до створення Європейської служби зовнішніх дій, передбаченої Лісабонською угодою від 1 грудня 2009р. Передбачається, що представництва Євросоюзу відкриються ще в 109 державах.

Однією з найважливіших геополітичних цілей Євросоюзу залишається приєднання до європейського співтовариства балканських держав. На початку червня в Сараєво пройшов саміт, присвячений проблемам вступу до ЄС країн Західних Балкан. К.Ештон відзначила, що розширення Євросоюзу за рахунок Балкан є одним з найважливіших завдань в питанні створення єдиної і демократичної Європи.

На даний момент практично всі держави Балкан, включаючи Сербію, Македонію, Чорногорію, Боснію і Герцеговину, Албанію, Хорватію і самопроголошену республіку Косово, знаходяться на різних стадіях переговорів з Євросоюзом.

Варто відзначити, що раніше Президент України Віктор Янукович виразив надію, що план дій з безвізового режиму України  з ЄС буде підготовлений до саміту Україна-ЄС, який відбудеться 22 листопада 2010 р.

У свою чергу президент ЄС Герман Ван Ромпей 9 липня ц.р. під час зустрічі з прем’єр-міністром України М.Азаровим заявив, що переговори щодо Угоди про асоційоване членство України в ЄС, щодо зони вільної торгівлі і безвізового режиму між Україною і ЄС відбуваються динамічно і результати можуть з’явитися на саміті в листопаді 2010 р.

Джерело BBC

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.