цигани
Європа вивчає Францію

Європейські владні інститути приступили до детального розгляду навколо програми французького уряду з висилки циган – громадян Румунії та Болгарії.

Експерти перевіряють, чи не порушив чи Париж європейської директиви про свободу переміщення та недискримінації, коли відправив на батьківщину близько 1000 циган – як зазначає французька влада “на добровільній основі”.

“У подібних ситуаціях дуже важливо детально дотримувати встановленої законом процедури, – говорить Софія Вельд з Європарламенту. – Поки незрозуміло, чи робить це Франція. Крім того, при депортації з країни необхідне вивчення кожного випадку окремо; нам же очевидно, що мова у Франції все ж таки йшла про масову екстрадицію”.

Франція стверджує, що керується законом, відповідно до якого громадяни Румунії та Болгарії не можуть жити на її території більше трьох місяців, якщо у них немає роботи і засобів до існування. У тяжкому становищі циган Париж звинуватив румунські та болгарські влади, які зобов’язані займатися інтеграцією меншин.

“Єврокомісія чудово усвідомлює складності, пов’язані з інтеграцією національних меншин. Ми готові виступити свого роду брокером, посередником, і допомогти країнам ЄС у реалізації заходів, націлених на більш м’яку інтеграцію циган“, – заявила глава дирекції з питань юстиції Єврокомісії.

Програма екстрадиції циган французького уряду потрапила під вогонь критики правозахисників і церкви; свою думку з цього приводу наступного тижня оприлюднить Європарламент. У Парижі заявляют, що знаходяться у Франції нелегали – джерело заворушень і навантаження на систему соціального забезпечення.

Джерело Euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.