Франція, цигани
Євросоюз хоче наказати Францію

Європейська комісія не виключає ухвалення проти Франції заходів правового характеру – у зв’язку з недавньою депортацією циган з країн Східної Європи, перш за все, Болгарії та Румунії.

Комісар ЄС з питань юстиції Вів’єн Редінг заявила про це після того, як у розпорядження журналістів потрапив службовий циркуляр МВС Франції.

У ньому містяться, – “спеціальні вказівки” президента Франції Ніколя Саркозі. У цих вказівках йдеться, що 300 незаконно створених селищ повинні бути виселені і знищені протягом трьох місяців, при цьому виселення циганських стихійних поселень названо “пріоритетним”.

“Я можу тільки висловити глибокий жаль, що політичні необхідності визначаються двома французьким міністрами і протиправним адміністративним циркуляром. Єврокомісія не може його схвалити. Це ганьба”, – заявила вона.

Під “двома міністрами” маються на увазі міністр у справах імміграції Франції Ерік Бессон і держсекретар з європейських справ П’єр Лелюш. Вони не згодні з подібними твердженнями.

За їх версією, виселенню піддано саме порушників правил перебування в країні, а не циган як етнічну групу. Також вони стверджують, що багато хто погодився виїхати добровільно, при цьому кожній родині, яка погодилася на від’їзд, виплатили компенсацію.

За матеріалами Euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.