нікаб
Нікаб дає можливість студенткам списувати завдання під час іспитів

Низка єгипетських вишів заборонила жінкам-викладачам носити нікаб (мусульманська форма жіночого одягу, повністю приховує обличчя і тіло жінки) на лекціях і семінарах.

Раніше заборона на носіння нікабу в навчальних аудиторіях було введена лише для студенток вишів.

Це рішення активно підтримав міністр вищої освіти та науково-дослідної роботи Єгипту Хані Хіляль.

“Педагог, одягнений у нікаб, приносить приблизно ту ж користь, якщо б учні слухали його лекції, скажімо, по телефону або в записі. Це неприпустимо”, – сказав міністр, виступаючи перед професорським складом найбільших у країні університетів.

Він також підкреслив важливість особистого прямого контакту педагога і учня в навчальному процесі.

Суперечки про нікаб в Єгипті тривають вже багато років. Більшість мусульманок в країні носять хіджаб (хустку, що покриває волосся, але залишає відкритим решту тіла). У той же час за останні кілька років у Єгипті різко збільшилася кількість жінок, що закривають обличчя нікабом, що викликало занепокоєння влади.

У минулому році в боротьбу з нікабом активно включилися найбільші виші країни, стурбовані “дивним” фактом збільшення на період екзаменаційних сесій числа студенток, що закривають обличчя. Керівники університетів стверджують, що нікаби серйозно ускладнюють як сам навчальний процес, так і проведення екзаменаційних сесій, збільшуючи можливості для порушень і фальсифікацій.

Джерело euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.