Арсеній Яценюк
Яценюк каже, що влада міняє Конституцію під себе

Лідер політичної партії «Фронт Змін» Арсеній Яценюк вважає, що зміни до Конституції мають прийматися на всенародному референдумі, і цьому повинен передувати широкий суспільно-політичний діалог.

«Нову редакцію Конституції треба підготувати на Конституційній асамблеї і подати на референдум, щоб це не була редакція Конституції просто на догоду президенту, уряду й парламенту», – підкреслив він в ефірі програми «Шустер Live» на телеканалі «Україна».

За його словами, нинішній владі, зазначив політик, передусім треба навчитися виконувати чинну Конституцію, а не змінювати її під ситуацію.

Арсеній Яценюк зазначив, що підстав для скасування політреформи 2004 року більш ніж достатньо.

«Це не були конституційні зміни, це був політичний торг. Один документ проголосований парламентом, інший переданий до Конституційного суду, третій – повернувся з КС і четвертий прийняли як зміни до Конституції».

Немає сумнівів, зазначив він, що Конституційний суд скасує політреформу-2004: юридичні підстави є, крім того, цьому сприятимуть останні зміни в складі КС.

«Але скасування політреформи ніяк не вплине на чинність сьогоднішньої Конституції. Ми не можемо автоматично повернутись до Конституції 1996 року. Рішення Конституційного суду не змінить повноважень ні президента, ні уряду, ні парламенту. Хіба що рішення КС напишуть на Банковій», – сказав він.

Влада повинна усвідомити, підкреслив Арсеній Яценюк, що Конституція – це документ не для президента, прем’єра чи депутатів, це документ для всього українського народу.

«В розділі «Права і свободи людини і громадянина» нашої Конституції записано: людина має право на житло, на освіту, на працю. У мене питання: чи багато людей сьогодні забезпечені власним житлом, безкоштовною освітою і чому в Україні 2,5 мільйони безробітних?» – зазначив лідер “Фронту”.

Він звернувся до нинішнього президента і парламентської коаліції:

«Спробуйте хоча б виконати те, що написано в чинному Основному законі – як гаранти Конституції, як люди, які отримали всі повноваження, які відповідальні перед українським народом, насамперед за виконання положень Основного закону».

Арсеній Яценюк не відкидає того, що українська Конституція недосконала. Проте головне питання полягає в тому, що змінювати і як вносити зміни. Той спосіб, яким це робиться зараз в Україні, не є демократичним.

За словами політика, народ хочуть усунути від процесу прийняття рішення, якою бути Конституції, хоча за Основним законом саме народ є основним джерелом влади в країні.

«Тому моя позиція наступна: якщо президент хоче дійсно якісних змін в країні, нехай пояснить, навіщо він змінює Конституцію. Як рядовий громадянин я хочу почути, що безпосередньо зміниться в моєму житті й житті інших українців після того, коли буде прийнята нова редакція Конституції», – підкреслив лідер партії «Фронт Змін».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.