Арсеній Яценюк
Яценюк пропонує голосувати руками

Лідер політичної партії «Фронт Змін», народний депутат України Арсеній Яценюк наполягає, щоб за законопроекти щодо змін до Конституції або прийняття її в новій редакції парламентарі голосували відкрито, особисто шляхом підняття рук. Використання системи «Рада» при розгляді таких питань політик вимагає заборонити.

Ці вимоги містяться в проекті закону «Про процедуру особистого голосування народних депутатів України під час розгляду законопроектів, що стосуються внесення змін до Конституції України або прийняття її в новій редакції» (№7095), який Арсеній Яценюк зареєстрував 7 вересня, повдіомляє прес-служба Яценюка.

Законопроектом передбачається, що під час голосування будь-яких процедурних питань щодо змін до Конституції або її нової редакції, голова Верховної Ради за алфавітним списком зачитує прізвище, ім’я та по батькові кожного народного депутата. Парламентар, чиє прізвище оголошено, якщо він голосує «за», має підняти руку і виголосити своє волевиявлення у мікрофон з робочого місця.

Про рішення голосувати «проти» чи «утримався» депутат оголошує з місця, не піднімаючи руки. Лічильна комісія Верховної Ради здійснює підрахунок голосів та інформує парламент про результати голосування.

Яценюк наголосив, що згідно з останніми заявами президента, спікера та інших політиків, парламент може найближчим часом розглянути питання про внесення кардинальних змін до Конституції.

«Якщо це станеться – український народ повинен знати своїх «героїв» в обличчя: тих, хто голосуватиме за продовження дії повноважень президента і парламенту. Нехай українці дізнаються, хто дав «добро» на те, щоб в країні закріпилася авторитарна система правління», – підкреслив Арсеній Яценюк.

За його словами, більшість законів в Україні приймається з порушення Конституції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.