Арсеній Яценюк
Яценюк не знає коли згаснуть лампочки на пульті Януковича

Ярсеній Яценюк заявив, що президент наполягає на проведенні конституційної реформи тому, що не хоче залежати від неадекватного парламенту.

«Він чудово розуміє: люди, які пішли у створену сумнівними методами коаліцію, вийдуть із неї, щойно отримають більш вигідну пропозицію», – сказав він в інтерв’ю тижневику «Фокус», повідомляє прес-служба Яценюка.

Коментуючи аргументи авторів реформи про необхідність посилити президентську владу в країні, Арсеній Яценюк сказав:

«У нього все посилено так, що товариші Медведєв, Путін, Обама і Саркозі позаздрили б Віктору Федоровичу. Він впливає на всіх: від голови парламенту до останнього депутата останньої ради. У мене таке враження, що в нього є великий пульт із написом «Україна» і йому потрібно тільки кнопки натискати. Щоправда, не знаю, як довго горітимуть лампочки на цьому пульті».

Ініціюючи зміни до Конституції, президент, за словами Арсенія Яценюка, має кілька цілей.

«Перша – прогнозованість роботи з парламентом, друга – застовпити для себе десятирічний термін», – заявив Яценюк.

Він зазначив, що зміни до Конституції 2004 року назвати конституційною реформою не можна – це був політичний торг за третій тур виборів. Він розповів, що коли був головою парламенту, вивчав це питання.

«Один документ було проголосовано, другий – направлено до Конституційного суду, третій – повернувся з суду, четвертий взяли як зміни до Конституції. За законом це має бути один і той самий документ. Тож юридичні підстави для скасування політрефоми знайти можна. Інша річ, заради чого це робити», – зазначив він.

Яценюк вважає, що потрібно посилювати парламентсько-президентську республіку. Варто надати президенту можливість самостійно призначати голову СБУ та генпрокурора, проте забрати право призначати главу МЗС і Міноборони, скасувати місцеві адміністрації та створити префектури.

Сьогодні, на думку Арсенія Яценюка, у Януковича немає конституційної більшості в парламенті.

«Зміни до Конституції для президента можуть стати «Сталінградом». Він повинен це розуміти. Зараз його оточення, я впевнений, говорить йому: «Та немає питань, у нас вже не 300, а 451». Але ми це проходили. Це серйозний тест персонально для Януковича», – підсумував лідер «Фронту Змін».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.