Автомобіль обладнаний iSave
Автомобіль обладнаний iSave

Інженери з університету міста Хіросіми (Японія) розробили подушку безпеки для автомобіля, яка покликана захистити не водія і пасажирів, а пішохода. Пристрій отримало найменування iSave.

Ні, пішоходам не доведеться тягати на собі пристрій, який миттєво надувається, як тільки людина має нещастя надто близько зустрітися з автомобілем. Подушка встановлюється все-таки на сам автомобіль. Але не всередині, а зовні, спереду.

Інше серйозна відмінність цього пристрою від традиційних подушок в тому, що вона надута завжди. Інженери визнали, що, якщо зробити інакше, пішохід отримає удар від надуваються подушки такої сили, що наслідки від зіткнення з машиною навіть погіршаться. Але думати, що тепер доведеться їздити з потворним “наростом”, теж не треба. Подушка представляє собою надувну панель, яка покриває частину корпусу автомобіля. Виглядає навіть гламурно. Втім, і назву підібрали із претензією – в модному нині технологічному стилі.

Японці заявляють, що пристрій дозволить значно знизити ризик отримати серйозну травму. Повітря для звичайної подушки і цієї – одне й те ж. У момент зіткнення зовнішня подушка починає здуватися – і повітря перетікає всередину, де надуває традиційну подушку. Все це займає частки секунди.

Пристрій вже випробували на малогабаритному електромобілі, який створили спеціально під новинку. Втім, цей автомобіль вже в 2011 році чекають у серійному виробництві. Коштувати він буде 11 тисяч доларів.

Джерело: Известия науки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.