Incubator Bank, Японія
Incubator Bank

Крах Incubator Bank – перше банкрутство в японському банківському секторі за останні сім років і перше, де була застосована система гарантій, створена ще в 1971 р.

Згідно з цією системою кожному вкладникові гарантовано повернення 10 млн ієн (94 тис. євро) і відсотків по внеску.

На депозитах збанкрутілого через фінансові махінації топ-менеджмента Incubator Bank на кінець червня знаходилося 610 млн ієн (5,7 млн євро). При цьому, як повідомило керівництво Incubator Bank, тільки 3500 вкладників (або менше 3% від загальної кількості) розмістили на рахунках банку більше 10 млн ієн.

За словами представників фінансового регулятора, вкладникам Incubator Bank держгарантії будуть надані перш за все тому, що діяльність банку відрізнялася від діяльності інших японських фінансових інститутів. У банкрута не було виходу на міжбанківський ринок, він функціонував відособлено.

У 90-і роки під час фінансової кризи уряд Японії був вимушений розповсюдити свої зобов’язання на всю суму внесків громадян, але в 2002 р. було вирішено знов обмежити суму компенсацій по короткострокових депозитах. Виключення було зроблене лише одного разу. У 2003 р. при банкрутстві Resona Bank і Ashikaga Bank для запобігання краху фінансової системи обидва фінансові інститути були націоналізовані, і їх вкладники отримали назад всі свої гроші.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.