Віктор Янукович, вишиванка
Янукович стурбований здоров'ям дітей, які багато п'ють

Стан здоров’я дітей та молоді в Україні викликає серйозне занепокоєння, заявляє президент Віктор Янукович.

Зокрема, за його словами, виросло ціле покоління «пивної молоді».

«Викликає серйозну стурбованість стан здоров’я дітей та молоді. Протягом останніх років не спостерігалася навіть тенденція до покращення стану здоров’я дітей. Навпаки, у порівнянні з 2003 роком показник захворюваності дітей у 2009 році збільшився на 15%», — сказав глава держави на засіданні Гуманітарної ради у четвер, 30 вересня, у Києві.

Він зазначив, що серед дітей прогресують хронічні хвороби серцево-судинної, ендокринної та нервової систем.

«Часто надходить трагічна інформація: діти вмирають просто у школі», — підкреслив Янукович.

Він також зазначив, що українські діти вживають більше алкоголю і тютюну, ніж їхні однолітки в інших країнах.

«Виросло ціле покоління пивної молоді», — з обуренням зазначив президент.

Янукович також зазначив, що в Україні взагалі не встановлена і не існує система попередження захворюваності серед дітей-сиріт.

Він повідомив, що найближчим часом на засіданні Гуманітарної ради буде розглянуто питання про стан справ у сфері охорони здоров’я.

Голова держави також виступив за ідеологічно нову державну політику розвитку здорового способу життя громадян.

«Очевидною є необхідність розробки і впровадження ідеологічно нової державної політики щодо поліпшення стану громадського здоров’я, саме переорієнтація наших співвітчизників на здоровий спосіб життя…», — заявив він.

При цьому Янукович назвав розвиток фізичної культури і спорту в Україні у контексті формування здорового способу життя одним із стратегічних пріоритетів державної політики.

За словами президента, сучасний стан здоров’я громадян України незадовільний. Зокрема, він підкреслив, що середня тривалість життя в країні становить 67,5 років, що більш ніж на 10 років відрізняється від цього показника у розвинених країнах.

«Нам треба скорочувати цей розрив між європейськими розвиненими країнами, він не може бути більше 10 років», — зробив акцент він.

Янукович також зазначив, що за роки незалежності в Україні істотно зросла кількість випадків передчасної смертності, особливо чоловіків, внаслідок чого населення скоротилося більш ніж на 6 мільйонів осіб і становить зараз 45 мільйонів 806 тисяч.

У зв’язку з цим президент підкреслив, що для підвищення рівня життя велику роль відіграє економіка, і держава робить все для покращення соціально-економічної ситуації в країні.

Він повідомив також, що в Україні буде створено національний спортивний телеканал.

«У країні не пропагується здоровий спосіб життя. Сергій Назарович (голова Національного олімпійського комітету Сергій Бубка) є ініціатором створення національного спортивного каналу. Це чудово. Я думаю, що такий канал має бути створений в найближчі рік-два», — сказав глава держави.

При цьому Янукович підкреслив, що Україні необхідна масована пропаганда цінностей здоров’я і спорту.

Окрім того, глава держави вважає за доцільне збільшити частину державного замовлення на телевізійні програми соціальної спрямованості.

«Наше завдання — формування народу, який веде здоровий спосіб життя. Необхідно відродити любов до фізичної культури і повернути поняттю «спорт» статус престижного», — підкреслив Янукович.

Джерело Дзеркало тижня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.