Київська міська рада
Як призначатимуться посади у місті, де виборів не буде?

Після того, коли стало зрозуміло, що в Києві 31 жовтня цього року взагалі не буде виборів, головною інтригою столичної політики на цей період залишається призначення голів райадміністрацій, згідно із новими правилами. Як відомо, ЗМІ повідомляли про наміри відповідального за цей процес першого заступника голови КМДА Олександра Попова перепризначити теперішніх керманичів районів.

Що матиме визначальний вплив у виборі кандидатур, і чи справді у чинних голів РДА високі шанси залишитися на своїх посадах? Відповідають експерти.

Віктор Небоженко, директор соціологічної служби «Український барометр»:

– Якщо йдеться про пограбування міста, як то кажуть «переможець захоплює столицю» (є таке старовинне правило – «три дні на розграбування»), то за цією логікою, звичайно ж, будуть міняти голів адміністрацій. В такому випадку, з точки зору економічних інтересів групи переможців, місто буде серйозно перебудовуватися. Для цього обов’язково потрібно «знищити» старих зберігачів економічного ландшафту; голів районних адміністрацій, які відіграють не останню роль у районній власності. Для них єдиний варіант – це контрибуція. А саме, коли глави якихось адміністрацій зуміють купити своє місце, проте більшість втратить посади.

Щодо позицій Попова, то, з точки зору політтехнології і політології, він зобов’язаний «нести свій хрест» – фактично після Комсомольська він став призначеним головою столичної адміністрації, але це не вирішує проблеми його легітимності. Адже закон і демократичні цінності вимагають обирати мера. І якщо кияни дізнаються про свого мера з ранкових газет, то він буде просто нелегітимним.

Володимир Поляков, директор ГО «Інститут соціальних технологій «Соціополіс»:

– Після 31 жовтня посади більшості керівників райадміністрацій в м. Києві обіймуть представники Партії регіонів, що цілком, зрозуміло, в контексті побудови владної вертикалі в столиці. Окрім цього, декілька посад може отримати Блок Черновецького, принаймні до того моменту поки Черновецький є номінальним головою міста, адже саме він робитиме подання Президенту. Також можливо претендуватиме на посади голів районів для своїх людей Віталій Кличко як альтернатива діючому меру.

Достатньо великі шанси зберегти посаду голови Шевченківської РДА у Віктора Пилипишина. А ось представники БЮТ чи «Нашої України» навряд чи збережуть свої посади. Більш того, навіть у тих районах, де головами не будуть представники ПР, їх першими заступниками напевно призначать «регіоналів» по аналогії з КМДА.

Віталій Черняховський, головний координатор громадянської кампанії «Форум порятунку Києва»:

– В даному випадку ми є свідками повної узурпації влади. За період відколи Попов став першим заступником голови КМДА жоден з пріоритетних напрямів не був визначений. Київ на сьогодні брудне і занедбане місто. Якщо виходити із попередньої бездіяльності, в даних реаліях від київської влади можна чекати все, що завгодно. Найбільш дивним є те, що голови РДА навіть не виступили публічно проти ліквідації районів, окрім Пилипишина, але й то це було зроблено з досить обережною оцінкою. Фактично, вони розуміли, що можуть позбавитися роботи. Виникає такий висновок, що голови райрад, таким чином, хочуть продемонструвати лояльність до так званої «нової влади», яку насправді ніхто не обирав. А все для того, щоб і надалі залишитись на посадах.

Так звана «команда» Черновецького також сподівалася, що вони отримають  досить серйозні преференції за допомогу найрейтинговішому кандидатові Януковичу стати Президентом.

Натомість, прийшов Попов і позвільняв усіх заступників, окрім Голубченка.

Голови Райрад сподіваються, що вони залишаться і тому проявили лояльність.

Зокрема, голова Подільської РДА Романенко, який відкрито підтримав ліквідацію районів. Цілком ймовірно, що будуть поставлені нові голови адміністрацій, незважаючи на «заслуги» діючих керівників перед міською владою.

Ярослав Макітра, керівник проекту «Polittech»:

– Партії регіонів зараз дуже важливо зберегти, хоча би існуючий рівень підтримки у столиці. Тому, виходячи із цього, їм не вигідно йти на конфлікт із місцевою номенклатурою і було б цілком логічно перепризначити більшість впливових голів РДА. Адже, ми бачимо, як підривають рейтинг ПР невдалі кадрові призначення голів ОДА у ряді західних областей. В той же час є приклади, коли ставлеників центру на місцях сприйняли нормально, що, принаймні, не шкодить позиціям партії влади. То ж, коли визначальним у виборів кандидатур буде збереження політичного спокою у столиці, більшість голів РДА залишиться на своїх посадах. Тих же, хто піде із посад можуть замінити представники ПР і Кличка, блок якого підтримав ліквідацію райрад.

Проте я не виключаю, що ПР спробує встановити монополію на владу в Києві і призначить винятково членів своє команди. В довготерміновій перспективі це матиме негативний вплив на позиції самих «регіоналів», дії яких і так не мають великої підтримки з боку киян.

За матеріалами Polittech

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.