Вибух водневої бомби
Ядерні випробування США мали глобальні наслідки

Випробування водневої бомби США в тихоокеанському атолі* Бікіні в 1954 році мали глобальні наслідки. До таких висновків прийшли вчені Хіросімського інституту миру. Вони вивчили документи, розсекречені міністерством енергетики США.

Радіоактивний попіл, що піднявся в атмосферу після вибуху водневої бомби, протягом чотирьох місяців після випробувань був зафіксований на 122 метеорологічних станціях по всьому світу.

Хмара розсіяного попелу після випробувань накрила майже весь Тихий океан і поширилася над Східною Азією, Австралією, Північною Америкою, Карибським морем і північною частиною Південної Америки. Радіоактивні речовини були виявлені навіть в атмосфері над Африкою.

Японські вчені вважають, що ядерні випробування на атолі Бікіні відбилися на екології всієї планети, а нанесений збиток серйозно недооцінений.

Атол Бікіні, який зараз входить до складу республіки Маршаллові острови, знаходиться в центральній частині Тихого океану. У період з 1946 по 1954 роки США провели там 67 ядерних випробувань, в результаті яких згодом від різних захворювань померли 840 мешканців архіпелагу. Уряд США був змушений виплатити постраждалим близько 83 мільйонів доларів як компенсацію, повідомляє ИТАР-ТАСС.

_____

* Атол – кораловий острів, який найчастіше має форму розірваного або суцільного кільця, що оточує неглибоку (до 100 м) лагуну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.