Газ
Україна і Росія мають розбіжності щодо СП

У випадку створення спільного підприємства “Нафтогазу України” і “Газпрому” Росія готова внести Астраханське газове родовище й деякі родовища на півострові Ямал.

Про це сказав заступник глави ВАТ “Газпром” Валерій Голубєв у четвер, не повідомивши подробиць.

У прес-службі Мінпаливенерго коментувати заяву Голубєва відмовилися. Але джерело в міністерстві розповіло журналісту “Комерсант-Україна”, що “це не зовсім те, на що ми розраховували”.

“Нас від початку цікавили Уренгойське та Астраханське родовища, у першу чергу перше, котре має відповідну інфраструктуру з доставки газу й найнижчу ціну сировини, що добувається, у Росії”, – сказало джерело в Мінпаливенерго України.

За його словами, родовища на Ямалі, де газ добувають в умовах вічної мерзлоти й немає газопроводів, вимагають колосальних капіталовкладень.

“Ми говоримо, що за рахунок створення СП хочемо залучити $2,5 млрд на реконструкцію газотранспортної системи, а виходить, що стільки ж доведеться інвестувати у видобуток газу”, – підкреслив співрозмовник видання.

За інформацією Мінпаливенерго, собівартість видобутку газу на родовищах Ямалу в 1,5 рази вища, ніж на Уренгойському.

Раніше вести розробку на Астраханському родовищі не змогли найбільші світові нафтові компанії ENI і Total через високий вміст сірки у газі, який там добувається.

Видобуток Україною газу на території Росії розглядається в якості однієї з умов створення спільного підприємства “Нафтогазу” й “Газпрому”.

Україна готова внести в нього газотранспортну систему й нафтогазове родовище Паласа на шельфі Чорного моря, а у відповідь розраховує отримати в Росії родовище, видобуток газу на якому вже становить 30 млрд куб. м. на рік. Ці обсяги повинні повністю забезпечити газом українську промисловість за низькими цінами.

Член комітету Верховної Ради з питань ПЕК Олександр Гудима зазначає, що це не єдина розбіжність сторін при створенні СП.

Раніше голова “Газпрому” Олексій Міллер заявив, що співпраця російського газового монополіста з “Нафтогазом” обов’язково має закінчитися злиттям двох компаній.

Але прес-секретар прем’єра України Віталій Лук’яненко в середу заявив:

“Позиція прем’єра залишається незмінною – ні про яке поглинання або злиття не йдеться”.

І голова Мінпаливенерго Юрій Бойко додав, що злиття неможливе, бо Росія не погодиться, щоб в об’єднаному активі у сторін було по 50%.

За матеріалами УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.