конституційний суд
Влада взяла під себе весь Конституційний суд

Влада прибрала нелояльних до неї суддів Конституційного суду. Про це заявив член фракції «БЮТ – Батьківщина», юрист Сергій Власенко в інтерв’ю журналістам, повідомляє прес-служба БЮТ.

На його думку, відставка суддів пов’язана з намаганням обрати до складу КС людей, на 100% лояльних існуючій владі, з метою відмінити конституційну реформу 2004 року.

Коментуючи інформацію про сьогоднішню відставку 3 суддів Конституційного суду, Власенко нагадав, що декілька тижнів тому у відставку подав суддя КС Джунь.

«Всі ці четверо суддів були обрані до Конституційного суду з’їздом суддів України у 2005 році, і всі вони є достатньо відомими фахівцями, суддями з величезним досвідом. Тому викликає певний подив їх синхронна відставка», – сказав він.

На думку Власенка, це пов’язано з набранням чинності закону про судоустрій і статус суддів, яким повністю переформатовано порядок проведення з’їзду суддів України.

«На сьогоднішній день, на має глибоке переконання, з’їзд суддів України як незалежний орган припинив своє існування і є підконтрольним діючій владі, і це дозволить обрати замість чотирьох суддів КС людей, на 100% лояльних діючій владі», – підкреслив він.

Окрім того, народний депутат переконаний, що відставку суддів Конституційного суду можна пов’язати з поданням 252 народних депутатів щодо неконституційності змін до Конституції 2004 року, яке знаходиться на розгляді в КС.

«У нормальному демократичному цивілізованому суспільстві заява про відставку навіть одного судді Конституційного суду є серйозним приводом для обговорення у суспільстві, а у нас йдуть четверо суддів – і всі роблять вигляд, що нічого не сталося», – наголосив він.

Як повідомлялося, Конституційний Суд України на засіданні 9 вересня припинив повноваження суддів Івана Домбровського, Ярослави Мачужак і Анатолія Дідковського.

Домбровський – в минулому секретар пленуму Верховного суду. В 2004 році зайняв позицію про невизнання перемоги Віктора Януковича в другому турі виборів.

Також він не підтримав рішення КС про визнання легітимною коаліцію тушок.

Судді Мачужак і Дідківський також не голосували за це рішення, оскільки не брали участі в засіданні через лікарняний або відпустку.

Також Мачужак в 2007 році запам’яталася тим, що підтримала позицію Ющенка щодо неможливості розгляду КС питання про розпуск парламенту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.