Дмитро Табачник
Табачник змінив думку

Міністр освіти Дмитро Табачник назвав визначення Голодомору геноцидом українського народу вигадками закордонних істориків.

Про це він сказав в ході телефонної лінії видання “Аргументи і факти в Україні”.

“Вимирали українські села, російські, молдавські, грецькі і так далі. Тобто, голод був, на мою думку, політичним руйнуванням селянства як соціального прошарку, як соціального класу, але він не мав етнічних характеристик”, – сказав міністр.

При цьому він зазначив, що певною мірою голод у 1932-1933 і в 1946-1947 роках був штучним через невірні управлінські рішення.

“Але вони ніколи не були геноцидами, тому що однаково вмирали селяни різних національностей”, – сказав Табачник.

При цьому він допустив ухвалення резолюції, в якій Голодомор 1932-1933 років був би визначений геноцидом народів України, Росії, Казахстану і Молдови, і висловив упевненість, що її підтримає ООН та інші міжнародні організації.

Нагадаємо, що будучи віце-прем’єр-міністром у 2003 році Дмитро Табачник під час виступу у Верховній раді назвав Голодомор 1932-33 рр. геноцидом українського народу.

Фрагмент виступу Дмитра Табачника перед депутатами Верховної Ради України 14 травня 2003 року:

“По-перше. Варто відзначити, що голодомор був наслідком не тільки  і не стільки примусових завищених хлібозаготівель, а суцільне і  цілеспрямоване вилучення продовольства будь-якого виду в усіх регіонах СРСР, населення яких на дві третини  і більше складалося з українців.

По-друге. Доцільно визначити причини привінтивних репресій різного роду і різного спрямування: масові репресії індивідуального характеру, терор голодом, депортації, які торкнулися у 30-ті роки  саме  України як національної республіки. З нашої точки зору, якщо Верховна Рада аргументовано сформулює і поставить перед Організацією Об’єднаних Націй проблему визнання голодомору в Україні актом геноциду у 1992-1993 роках, то  Україна має історичну можливість довести міжнародній спільноті факт геноциду українського народу у ХХ столітті.

Шановні народні депутати,  покоління ХХІ століття має чітко усвідомлювати масштаби втрат, що поніс народ України, адже  саме йому робити висновки на майбутнє. І тому сьогодні ми  маємо докласти всіх зусиль, щоб у майбутньому житті українського народу – це ніколи не повторилося. Ми просто зобов’язані  пам’яті безневинних жертв голодомору віднести на такий рівень увічнення їх пам’яті, який існує в світі щодо жертв холокосту, рівень який  відбиває дуже ємна формула: “Навчати, пам’ятати, досліджувати”. Ми мусимо донести до світу, що штучні голодомори радянської епохи були нашим українським голокостом. Це був свідомий геноцид українського народу, який наклав свій безжальний відбиток на всю нашу  історію, на національну свідомість. Жертв  геноциду та їх нащадків мають знати. Ніхто незабутий і ніщо незабуте”.

За матеріалами УП, Newsmarket

Comments

  1. Табачник ще раз показав свою антиукраїнську , паскудну, натуру! І тому йому місце не в міністерському кріслі, а на нарах, котрі по ньому і таким як він давно плачуть!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.