Мозок, хвороба Альцгеймера
Хвороба Альцгеймера вражає "сіру речовину" мозку

Вчені з Оксфордського університету знайшли нову зброю проти хвороби Альцгеймера. Це вітамін В, великі дози якого можуть сповільнити і навіть припинити атрофію мозку при легких когнітивних розладах, повідомляє.

Відкриття зроблене за результатами дворічного експерименту за участю 168 чоловік старших 70 років, у яких були виявлені легкі когнітивні розлади. Половина з них щодня отримувала значні дози трьох різновидів вітаміну В (фолієва кислота, вітамін В12 і вітамін В6), решта пили плацебо. На початку і наприкінці досліду учасникам було зроблено магнітно-резонансне сканування мозку.

У результаті з’ясувалося, що у «вітамінної» групи помітно сповільнилася мозкова атрофія: у середньому маса мозку скорочувалася на 0,76% на рік. У плацебо-групі цей показник становив 1,08% на рік.

Благотворний ефект лікування вчені пояснюють так: вітаміни групи В допомагають контролювати рівень гомоцистеїну – амінокислоти, високий вміст якої збільшує ймовірність виникнення хвороби Альцгеймера і старечого слабоумства. В учасників з рівнем гомоцистеїну після прийому вітаміну В нижче 13 мкмоль/л процес скорочення маси мозку сповільнилося на 53%.

Оскільки легкі когнітивні розлади в більшості випадків переростають у хворобу Альцгеймера, фахівці вважають за необхідне провести ще ряд досліджень, які дозволять з’ясувати, чи здатне лікування вітамінами групи В відстрочити розвиток цього важкої нейродегенеративної недуги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.