лазер
Лазер, що пересуває предмети

Австралійські фізики розробили пристрій, який здатний пересувати частинки скла на півтора метра без фізичного контакту з ними.

На сьогоднішній день, це великий прогрес, до цього вдавалося пересувати, таким чином, лише частинки розміром з бактерію на декілька міліметрів і лише в рідині. У ході експерименту вчені вдалися до допомоги лазера з темною, холодною серцевиною. Вміщені в неї частки утримуються молекулами нагрітого повітря, далі у серцевину проникає невеликий лазерний пучок і чинить тиск на частки, внаслідок чого починають рухатися уздовж променя.

З іншого боку лазерної трубки виходить ще один пучок, за допомогою якого контролювати рух частинок стає ще простіше. Даний експеримент був обмежений довжиною оптичного столу — 1,5 метра, — і вчені впевнені, що їм вдалося б пересунути частки і на десять метрів.

Система має один недолік, вона працює лише за наявності атмосфери. До космічної фантастики науці ще далеко. Тим не менш, технологія має величезний практичний потенціал і на Землі: переміщення небезпечних мікроорганізмів, будівництво високочутливих мікроскопічних пристроїв.

Джерело: РБК-Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.