німеччина
Бізнесмени оцінюють німецьку економіку ліпше ніж експерти

Всупереч прогнозам, індекс ділової довіри Німеччини Ifo виріс у вересні вп’яте підряд. Піднявшись на 0,1 до 106,8 він оновив трирічний максимум. Це може означати, що аналітики переоцінюють уповільнення зростання ВВП країни в поточному кварталі.

Голова інституту Ifo Ганс-Вернер Зінн пов’язує силу і слабкість економіки ФРН з її залежністю від експорту.

“Світова економіка відновлюється, – розповідає експерт, – Німеччина як країна-експортер першою відчула на собі переваги так само, як свого часу вона першою ж постраждала від спаду. Ми заробляємо на сильному попиті в країнах, що розвиваються. А нині зростає і внутрішній попит, адже банки не наважуються більше розмішати гроші німецьких вкладників за кордоном”.

“Лакмусовим папірцем” стану світової торгівлі вважається продаж вантажівок.

Учасники салону комерційного транспорту IAA, що проходить в Ганновері визнають: ринок приходить до тями після торішнього кошмару, коли обвал продажів склав від 50% до 80%. Локомотив зростання – Китай, туди йде половина зроблених в Європі вантажівок.

Але влітку попит почав відновлюватися, і в самій Європі. Причому особливою увагою європейських покупців користуються вантажівки і автобуси з гібридним двигуном, так як екологічні стандарти в ЄС постійно посилюються.

Джtрело Euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.