Vanco
Vanco Prykerchenska може працювати на Газпром

Колишній радник Президента з енергетичних питань Богдан Соколовський вважає, що Vanco Prykerchenska не має достатніх потужностей і тому буде діяти в інтересах «Газпрому».

«Якби повернули материнську американську компанію і поміняли договірні умови, то в цьому можна було б побачити позитив, – зазначив Богдан Соколовський. – А «Ванко Прикерченська», яка не має достатніх потужностей навіть для оренди техніки, напевно буде діяти в інтересах «Газпрому».

«Проте, судячи з поведінки міністра палива та енергетики Бойко, мені здається, що він хоче повернути саме американців, яким свого часу створили такі умови, що їм було простіше переуступити права», – додав експерт.

У той же час член комітету Верховної Ради з питань ПЕК Олександр Гудима вважає, що «Газпрому» розробка Чорноморського шельфу не цікава, але це може зацікавити інших бізнесменів.

«Американців вже навряд чи повернуть, а власник шельфу просто буде на своїх умовах залучати інвесторів. «Газпрому» це навряд чи цікаво, але в Росії достатньо людей, які можуть цим зацікавитися. Благо, влітку ми прийняли закон про газовий ринок, який дозволяє тим, хто видобуває газ в Україні, продавати його, куди завгодно. Це вже така лібералізація, що далі нікуди », – сказав Гудима.

Нагадаємо, 17 липня 2008 Vanco почала арбітражний процес проти України в Арбітражному суді Стокгольма.

У березні Стокгольмський суд почав розгляд спору між Vanco та Україною. Остаточне рішення суд мав прийняти в вересні-жовтні цього року. Переломний момент в конфлікті настав після президентських виборів, коли у владу повернулася команда Віктора Януковича. Новий уряд заявив, що готовий вести переговори з компанією щодо укладення мирової угоди.

Очікується, що компанія Vanco Prykerchenska і уряд України до кінця вересня підпишуть мирову угоду.

За матеріалами Главком

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.