храм, археологія, розкопки
В Йорданії знайшли 3000-річний храм

Храм, побудований 3000 років тому і відноситься до часів царства Моав, був знайдений в Йорданії під час археологічних розкопок недалеко від Мадаби, в 38 кілометрах на південь від Аммана.

Про це повідомили в четвер в міністерстві з туризму і старожитностей Йорданії.

Розкопки храму проводилися групою археологів з йорданського міністерства та університету Ла Сієрра (США). Храм було виявлено у серпні 2010 року, але відомо про це стало тільки зараз.

Храм був побудований в 1200 – 539 роках до нашої ери. У ньому збереглися три поверхи, вівтар з кількома ложами та внутрішній двір. За словами археологів, «це найбільший і найбільш збережений храм, знайдений у цьому регіоні. Під час розкопок було виявлено більше 300 предметів, в тому числі фігура тварини, що символізує бога Хадад».

Знайдений храм може стати новою визначною пам’яткою Йорданії, яка з кожним роком приймає все більше туристів. Зокрема, величезною популярністю користується Петра – столиця стародавнього Набатейського царства, відкрита в 1812 році швейцарським сходознавець Буркхард. У кам’яному місті, розташованому на висоті більше 900 метрів над рівнем моря і 660 метрів над навколишньою місцевістю, в скелях висічені мавзолеї, храми та інші пам’ятки. Недалеко від столиці, на плато Амман, знаходиться гора Ен-Наба, де, відповідно до Старого Заповіту, помер Мойсей і звідки відкривається прекрасний вид на Святу Землю, Мертве море і долину Йордану.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.