Сергій Соболєв
Соболєв: інфляції в серпні в Україні не було вже 14 років

У серпні споживчі ціни виросли на 1,2% (за даними Держкомстату). Такої значної для останнього місяця літа інфляції не було в Україні вже 14 років, а протягом останніх десяти років у серпні ціни взагалі не зростали.

Про це заявив прем’єр-міністр опозиційного уряду, член фракції «БЮТ – Батьківщина» Сергій Соболєв.

«Цей місяць традиційно характеризувався відсутністю інфляції, чи навіть дефляцією – тобто зниженням споживчих цін. Адже в серпні овочі, фрукти та інші продукти харчування зазвичай дешевшають», – цитує опозиційного прем’єра прес-служба БЮТ.

«Натомість за урядування команди Януковича сільськогосподарська продукція та продукти харчування у серпні в основному подорожчали», – сказав Соболєв.

Прем’єр опозиційного уряду прогнозує, що у вересні продовольча складова загальної інфляції зросте ще більше.

«І це не дивує – зважаючи на те, що уряд Азарова фактично позбавив селян, виробників сільгосппродукції, фінансової підтримки держави. Сьогодні люди відчули перші наслідки такої урядової політики, рівно як і масштабної емісії, тобто друку пустих грошей, від якого ми застерігали владу ще в квітні місяці», – пояснив він.

Ще одним фактором небачено потужної серпневої інфляції Соболєв назвав збільшення на 50% цін на газ для населення.

Сергій Соболєв наголосив, що в основі подорожчання газу лежить комерційний інтерес РосУкрЕнерго – Януковича, Фірташа, Бойка.

«Серпневий сплеск цін означає, що в країні почав діяти спеціальний інфляційний податок, яким кожного громадянина України обкладено в особистих інтересах Януковича», – резюмував він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.