Юрій Лужков
Фільм "Справа в кепці" жорстко розкритикував діяльність Лужкова

Російський федеральний телеканал НТВ у п’ятницю ввечері показав документальний фільм “Справа в кепці”.

Автори фільму стверджують, що мер Москви Юрій Лужков використовує свою посаду для отримання особистої вигоди.

Програму створив той самий колектив, що й трисерійний фільм “Хрещений бацька”, який містить жорстку критику білоруського лідера Олександра Лукашенка.

Серія про Лужкова являє собою перерахування й опис численних скандалів, пов’язаних з ім’ям московського мера.

Так, зазначається, що дружина Лужкова Олена Батуріна, яка займає третє місце у світі за розміром особистого капіталу серед жінок за версією Forbes, найуспішніше розвивала свій бізнес саме в Москві.

Автори припускають, що скандальне будівництво траси Москва-Петербург не через Хімкінський ліс, а через московський район Молжаніново завдало б шкоди компанії “Інтеко”, якою володіє Батуріна.

Утім, Лужков завжди заперечував будь-який зв’язок між своєю господарською діяльністю та прибутками дружини.

У фільмі особливо наголошується, що в період, коли москвичі задихалися від викликаного пожежами смогу, мер міста перебував у відпустці. А повернувшись, Лужков розпорядився надати 105 млн. рублів на допомогу постраждалим від смогу інвалідам і 256 млн. рублів на захист бджіл.

Документальна стрічка про Лужкова вийшла в світ на тлі розмов про його близьку відставку.

Термін повноважень мера, який очолював Москву 18 років, завершується у 2011 році. Сам Лужков заявив вчора, що не піде з посади до закінчення своїх повноважень.

Російські ЗМІ пишуть, що фільм “Справа в кепці” може бути відповіддю на необережні слова Лужкова.

Недавня стаття Лужкова в “Російській газеті” про Хімкінський ліс була розцінена як спроба розколоти “тандем” Володимира Путіна і Дмитра Медведєва.

Річ у тому, що після бурхливих протестів екологів Медведєв призупинив вирубку дерев у лісі й доручив провести громадські слухання за альтернативними варіантами прокладки траси. Водночас Путін заявив, що трасу будувати потрібно.

Долучившись до дискусії прем’єра і президента, Лужков у тексті статті згадав таких собі “базік”, які прагнуть діяти за принципом “а давайте ще років п’ять поговоримо і робити нічого не будемо”.

“Влада Москви перестаралася у своїх спробах зіштовхнути президента і прем’єр-міністра”, – сказав анонімний представник адміністрації президента.

Також нагадаємо, вчора лідер російської партії ЛДПР Володимир Жириновський заявив, що готовий замінити Юрія Лужкова на посаді мера Москви.

За матеріалами tochka.net

Коментарі