Юрій Лужков
Фільм "Справа в кепці" жорстко розкритикував діяльність Лужкова

Російський федеральний телеканал НТВ у п’ятницю ввечері показав документальний фільм “Справа в кепці”.

Автори фільму стверджують, що мер Москви Юрій Лужков використовує свою посаду для отримання особистої вигоди.

Програму створив той самий колектив, що й трисерійний фільм “Хрещений бацька”, який містить жорстку критику білоруського лідера Олександра Лукашенка.

Серія про Лужкова являє собою перерахування й опис численних скандалів, пов’язаних з ім’ям московського мера.

Так, зазначається, що дружина Лужкова Олена Батуріна, яка займає третє місце у світі за розміром особистого капіталу серед жінок за версією Forbes, найуспішніше розвивала свій бізнес саме в Москві.

Автори припускають, що скандальне будівництво траси Москва-Петербург не через Хімкінський ліс, а через московський район Молжаніново завдало б шкоди компанії “Інтеко”, якою володіє Батуріна.

Утім, Лужков завжди заперечував будь-який зв’язок між своєю господарською діяльністю та прибутками дружини.

У фільмі особливо наголошується, що в період, коли москвичі задихалися від викликаного пожежами смогу, мер міста перебував у відпустці. А повернувшись, Лужков розпорядився надати 105 млн. рублів на допомогу постраждалим від смогу інвалідам і 256 млн. рублів на захист бджіл.

Документальна стрічка про Лужкова вийшла в світ на тлі розмов про його близьку відставку.

Термін повноважень мера, який очолював Москву 18 років, завершується у 2011 році. Сам Лужков заявив вчора, що не піде з посади до закінчення своїх повноважень.

Російські ЗМІ пишуть, що фільм “Справа в кепці” може бути відповіддю на необережні слова Лужкова.

Недавня стаття Лужкова в “Російській газеті” про Хімкінський ліс була розцінена як спроба розколоти “тандем” Володимира Путіна і Дмитра Медведєва.

Річ у тому, що після бурхливих протестів екологів Медведєв призупинив вирубку дерев у лісі й доручив провести громадські слухання за альтернативними варіантами прокладки траси. Водночас Путін заявив, що трасу будувати потрібно.

Долучившись до дискусії прем’єра і президента, Лужков у тексті статті згадав таких собі “базік”, які прагнуть діяти за принципом “а давайте ще років п’ять поговоримо і робити нічого не будемо”.

“Влада Москви перестаралася у своїх спробах зіштовхнути президента і прем’єр-міністра”, – сказав анонімний представник адміністрації президента.

Також нагадаємо, вчора лідер російської партії ЛДПР Володимир Жириновський заявив, що готовий замінити Юрія Лужкова на посаді мера Москви.

За матеріалами tochka.net

Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.